Are you an international visitor?  FR  EN
22 juni 2012

Transformatielab van Het Derde Oog – Resultatenfestival van cyclus 2012

De teams van het Transformatielab van Het Derde Oog zijn bijna klaar om hun project met de buitenwacht te delen. Het resultatenfestival op 22 juni staat open voor iedereen die inzake organisatieverandering nieuwe ideeën wil opdoen.

Nieuwe instrumenten voor verandering

De vierde editie van het Transformatielab, een traject voor persoonlijke groei en organisatieverandering, loopt ten einde. Twee teams presenteren op 22 juni het resultaat van hun samenwerking.

Toolbox voor duurzame verandering

Een eerste groep ontwikkelt een toolbox voor duurzame verandering. Koen Fierens, change manager bij Barco: “We hebben eerst een aantal thema’s rond duurzaam veranderen geselecteerd, zoals het ontwikkelen van een inspirerende visie, het voorkomen van weerstand, het tonen van inspirerend leiderschap etc. Vervolgens zijn we voor elk van die thema’s op zoek gegaan naar bestaande, laagdrempelige instrumenten en methodieken, die we samenvatten en in een structuur gieten.

We hopen daarna nog een interactieplatform op te zetten, dat we naar analogie met Facebook ‘Changebook’ noemen. Hier zullen geïnteresseerden alle instrumenten bij elkaar vinden, ze kunnen feedback geven en zelf items toevoegen.”

Facilitatiemodel voor verandering

De tweede groep werkt aan een model voor het faciliteren van verandering, vooral bedoeld voor kleine en middelgrote organisaties. “Hoe kan je met eenvoudige middelen een veranderingsproces op gang trekken en ondersteunen, dat was ons uitgangspunt”, vertelt Geert Bruggeman, lector kwaliteitszorg aan de Plantijn Hogeschool. “We hebben verschillende praktische suggesties uitgewerkt. Zijn het individuen of teams die nood hebben aan een ‘prikkel’, is er input van buitenaf gewenst, loopt de communicatie spaak, dreigt het veranderingsproject stil te vallen of wil je een versnelling hoger schakelen?

Change managers die met deze situaties geconfronteerd worden, zullen in ons model inspiratie vinden.” Een van de uitgewerkte instrumenten is een ‘boost’ om op basis van ‘Lean’ op een andere manier naar verandering te kijken.

Programma

14u00 Ontvangst
14u30 Even terugkijken op het Transformatielab 2012
14u45 Presentaties teams: nieuwe instrumenten voor verandering
18u00 Receptie met fingerfood
19u00 Drie-gangen-diner
  Uitsluitend voor de deelnemers aan het Tranformatielab van Het Derde Oog 2012

Wijzigingen aan dit programma zijn mogelijk

Locatie

De presentaties en de receptie gaan door in:

Koetshuis Kasteel Den Brandt
Beukenlaan 12
2020 Antwerpen
www.kasteel-den-brandt.be

Kasteel Den Brandt ligt op 600m van de afrit Wilrijk op de Antwerpse ring en is bereikbaar met bus 17 en 18. Aan de overkant van de straat zijn 260 gratis parkeerplaatsen.

Meer info via deze wegbeschrijving

Het afsluitende diner voor de deelnemers aan het Transformatielab Het Derde Oog gaat door bij de buren: een ander koetshuis van het kasteel vormt het decor van het restaurant Danieli Il Divino, een oase van rust en natuur.

Restaurant Danieli Il Divino
Beukenlaan 12
2020 Anwerpen
www.danieli-il-divino.be

Inschrijven

Deelnemen aan de presentaties en de receptie is gratis tot 19u00.
Het 3-gangen-diner is uitsluitend voor de deelnemers aan het Transformatielab van Het Derde Oog 2012.

Inschrijven kan per e-mail aan degeest@vck.be of tel +32 3 201 14 50

Meer weten over het Transformatielab Het Derde Oog